Kovács György István budapesti kollégánk decemberben csatlakozott a Városi Ingatlaniroda csapatához, azóta három sikeres értékesítésen van túl. Az első eladásai kapcsán beszélgettünk.

Gratulálok Gyuri az értékesítéseidhez! Honnan jött, hogy ingatlanokkal foglalkozz?
Villamosmérnökként végeztem, de abban a szakmában másfél évet sem dolgoztam, aztán következett a számítástechnika, kereskedelem, építőipar, majd egy jeles pénzügyi lapnál gazdasági újságírás. A legutolsó és leghosszabb fejezet a munka világában 15 év volt egy pénzügyi alkuszcégnél. Aztán eljött az idő, amikor egyes termékek közvetítése már averzióval járt nálam, és nem éreztem jól magam benne. Ezidőtájt árultam egy miskolci lakást, amit a távolság miatt rábíztam egy ingatlanosra, de folyamatosan éreztem, hogy valamit nem jól csinál – ahogy kommunikált velem mint eladóval, az nem volt sem korszerű, sem hatékony. Aztán Óbudán vettünk lakást, ahol szintén ingatlanossal tárgyaltam, aki emberileg cuki volt, de érteni nem igazán értett hozzá. Valahogy úgy éreztem, hogy ezt én sokkal jobban csinálnám, kedvem is lenne hozzá. Döntöttem és beiratkoztam egy ingatlanközvetítői tanfolyamra.
Miért a Városi Ingatlanirodát választottad?
A papír megszerzése után végigjártam a lehetőségeket, voltam számos franchise-nál és kisebb irodáknál is tájékozódni. A multik túl merevek, én viszont az ingatlanra és ügyfélre szeretném szabni a stratégiát. A kisebb irodák is sokat elvesznek, és már igazán nem adnak semmit cserébe. A könyvelőm ajánlotta egyik ügyfelét, aki 25 éve egyedül ingatlanozik, ő nem javasolta, hogy kezdőként magányosan fogjak bele, viszont van egy speciális üzleti modellel működő cég, ahol az egyik haverja is dolgozik. Így felhívtam Szabó Petit Békéscsabán, és amiket mondott, az szimpatikusnak tűnt. Megnéztem a honlapot, regisztráltam, hogy lássam milyen belülről a rendszer. Majd volt lehetőségem decemberben egy kiscsoportos képzésen részt venni Józsinál. Hazafelé a kocsiban már egyértelmű volt, hogy ezt a céget választom.
Egyből neki is fogtál hozzá a portfólió építésnek?
Nálam fontos a tervezés és felkészülés, így alap, hogy mindig felépítem az infrastruktúrát, és csak utána fogok bele az operatív tevékenységbe. Először is megtanultam fotózni, amiben a pesti kollégák sokat segítettek. Megtanultam az adózási, illetékfizetési és jogi hátteret is. Úgy kezdtem el a tényleges munkát, hogy amikor kimentem az első ingatlanhoz, már tudtam, hogy mit csinálok, és nem jöttem zavarba, bármit kérdeztek. Ez a felkészülés nekem 2-3 hónap volt, ami alatt nyilván nem kerestem pénzt, de nekem ez így volt kényelmes.
Mi volt az első értékesítésed?
Egy szépen karbantartott társasházi lakás volt az első ingatlanom, ahová amikor beléptem rögtön megéreztem, hogy bár nem a legmodernebben felújított, de hihetetlen gondossággal és szeretettel kezelt otthonról van szó. Erre építettem a történetet: van ez a nagyszerű lakás ami hasonló gazdát keres. Szuper fotókat csináltam, és erre a sztorivonalra írtam a hirdetést. Kettő érdeklődőből mind a kettő tett ajánlatot. A felekkel végig én kommunikáltam, az eladónak pedig volt lehetősége választani az ajánlatok közül. Mondhatjuk szerencsésnek is a dolgot, de mivel azóta gyorsan eladtam még kettő ingatlant, ezt már talán nem lehet csak a szerencsére fogni.
Mit lehet tudni a munkamódszeredről?
Én az emberekkel foglalkozom és minden ingatlan egy saját történet. Beleélem magam, napi szinten foglalkozom velük. Imádok szöveget írni, és szerintem ez nagyon sokat számít. Az egészet úgy fogom fel, mint egy színházi előadás, a színház maga az ingatlan, az előadást én csinálom a vevővel és az eladóval. Ez az a rész, amit igazán szeretek, ezt csináltam 15 évig a pénzügyi tanácsadásban is. Nem is akarok extenzív munkát végezni rengeteg ingatlannal, szeretném élvezni, amit csinálok.
Mi a célod az idei évre?
Megtartani magamban ezt a jó érzést ezzel a munkával kapcsolatban. Az egyetlen dolog, amit még ki kell találnom, az az ingatlanszerzés. Vegyenek jegyet az előadásra - ezen kell még dolgoznom. Az értékesítést, a hirdetést, az ügyfelekkel való munkát már tudom csinálni. Amíg nem volt mérhető eredményem, addig nem éreztem jogosnak, hogy magamat reklámozzam. Most, hogy három eladásnál járok, megvan az önbizalmam ahhoz, hogy elkezdjek jobban a kapcsolati hálómra támaszkodni illetve magamat marketingelni.
György ingatlan portfólióját itt találjátok: https://varos.hu/munkatarsak/kovacs-gyorgy-istvan
Tudtad, hogy a reggeli kávéból mi állítjuk elő a legtöbb sikerdíjat?
Ráadásul nálunk ez 100%-ban a tiéd!
Csatlakozz és próbáld ki kötelezettségek nélkül:
👉🏻 https://varos.hu/csatlakozas
Szólj hozzá
Az e-mail címed nem lesz nyilvános. A kötelező mezőket * jellel jelöltük


