Keresés

Nemes Gabriella első értékesítése

  • Megosztás:

Nemes Gabriella kolléganőnk az ingatlanközvetítői munkát idén januárban kezdte el a Városi Ingatlaniroda debreceni csapatában, sikeres kiadásai után első értékesítésén is túl van. Az eddigi tapasztalatairól beszélgettünk.

 

1920-1280-3
 

Gratulálok Gabi az értékesítéshez! Kevesebb mint 5 hónap alatt több mint 20 ingatlant vettél fel. Korábban is foglalkoztál ingatlanközvetítéssel?

Nem ingatlanoztam korábban. 15 évvel ezelőtt megfordult a fejemben, de akkor nem találtam olyan képzési lehetőséget, amely számomra elérhető lett volna, így letettem róla és nyitottam egy ruhaüzletet. Sajnos sem a Covid-járvány, sem az online boltok nem kedveztek ennek az üzleti modellnek, így elérkezett az idő a váltásra.

 

Miért a Városi Ingatlaniroda csapatát választottad?

Sorsszerűnek éreztem. Tavaly tavasszal már tudtam, hogy váltani kell. Az egyik nagykereskedőm mesélte, hogy hasonló okok miatt már elkezdett ingatlanozni és tanfolyamra járt. Azt mondta, még éppen van lehetőség jelentkezni. Egy nap alatt döntöttem el, és beiratkoztam. Aztán az üzlet bezárása előtt pár héttel az egyik törzsvásárlóm megemlítette, hogy ő is ingatlanozik. Ekkor már nagyon jó lett volna valami szakmai segítség az elindulásomhoz. Ő javasolta, hogy hívjam fel Tripsó Tibit, és így kerültem a debreceni csapatba. Úgy érzem jó döntést hoztam.

 

Mennyire volt eddig egyszerű felvenni az ingatlanokat?

Nem éltem túl nagy társadalmi életet, így nincs akkora ismeretségi köröm, mint esetleg másoknak, van viszont élettapasztalatom, és nem ijedek meg attól, ha idegen embereket kell felhívnom. Rájöttem, hogy nekem a hideghívás az, amiben talán jobban boldogulok.

Gyakran járom a várost és ha látok eladó hirdetést, helyben felhívom a tulajdonost. Azért szeretem ezt, mert sokkal természetesebb így a kapcsolatfelvétel, és úgy érzem, hogy az emberek is nyitottabban fogadják ezt a megközelítést.

 

Mit gondolsz, mitől lehet valaki jó ebben a szakmában?

Szerintem ennek a szakmának legalább nyolcvan százaléka pszichológia, mert fontos megérteni az emberek helyzetét, motivációit és elvárásait. Emellett mindig is szerettem problémákat megoldani, ügyeket intézni és nem félek döntési helyzetekben cselekedni. A vállalkozásomat is teljesen a nulláról építettem fel, előzetes tapasztalat nélkül, így hozzászoktam ahhoz, hogy új helyzetekben gyorsan kell alkalmazkodni és megoldásokat találni. Összetett a szakma, de éppen ez tetszik benne.

 

Mi az, ami a legjobban motivál az ingatlanozásban?

Mindig fontos volt számomra a függetlenség. Az ingatlanközvetítésben nincs két egyforma nap, mindig jön valami új helyzet, változatosak a feladatok, rugalmas az időbeosztás, és tele van kihívásokkal. Ráadásul emberi visszacsatolást is kapsz: megszeretnek, megbíznak benned, és ez az a része, ami igazán feltölt. Természetesen az anyagi lehetőségek sem elhanyagolhatók, de a közösség is sokat jelent számomra. Nagyon jó csapat van itt Debrecenben, összetartó, támogató emberek. Azt is látom, hogy most, hogy van már irodánk is, további lendületet ad majd a fejlődésünknek. Motivál az a gondolat, hogy én is aktívan hozzájárulhatok a csapat közös sikereihez.

 

Mit mondanál annak, aki most fontolgatja, hogy belevágjon az ingatlanos szakmába? 

Hogy ne halogassa. Azt bánom, hogy én nem tizenéve vágtam bele. Ugyanakkor a múlton nem érdemes rágódni, előre kell nézni. Bennem még rengeteg energia van. Úgy látom, hogy ez a munka azoknak való, akik szeretik az embereket, nem félnek a kihívásoktól, és kitartóak. A többi jön magától.

Gabriella ingatlan portfólióját itt találjátok: https://varos.hu/munkatarsak/nemes-gabriella
 

Címkék:

Szólj hozzá

Az e-mail címed nem lesz nyilvános. A kötelező mezőket * jellel jelöltük

Egy gyors kérdés. Szereted a sütit?