Vasi Attila váci kollegánk sikeresen túl van első értékesítésén, erről valamint az ide vezető útról beszélgettem vele.

Gratulálok Attila az első értékesítésedhez. Mit adtál el, és hogyan vetted fel az ingatlant?
Ez egy felújítandó, 3-4 éve örökölt házikó volt vadregényes erdős részen. Baráti összejövetelen feljött, hogy ingatlanozom és ismerősök megbíztak az értékesítéssel.
Hogyan oldottad meg, hogy az ingatlan jól nézzen ki a hirdetésben?
Ez volt az egyik legnagyobb kihívás. A lakás teli volt bútorokkal, ruhákkal, dobozokkal. A korábbi ingatlanaimnál nem fordítottam kiemelt hangsúlyt a rendnek, itt viszont amikor visszamentem fotózni, elkezdtem kipakolni. Kihoztam a cuccokat egy helyiségből, csináltam három-négy képet, visszahoztam mindent, átmentem a következő szobába. Rengeteget pakoltam egyedül, de amikor feltöltöttem a képeket, teljesen más lett a piaci reakció és beindultak az érdeklődések.
Az eladási folyamat mennyire volt egyszerű?
Nagyot akart alkudni a vevő, az eladók meg nem akartak engedni. Kb. egy hetes egyeztetés volt, mire találkoztak félúton. De végül mindenki azt mondta, hogy belefér. Az előszerződés is sikeresen összeraktam.
Mi hozott erre a pályára?
Az ingatlanozás gondolata először 2008-ban merült fel bennem, de jött a válság, és inkább kimentem Angliába. Három napra terveztem – tíz év lett belőle. Hazajöttem, megint felmerült az ötlet, megint elengedtem. Aztán harmadik alkalommal azt mondtam magamnak, hogy ez nem lehet véletlen, belevágok. Szeretek emberekkel találkozni és az ingatlanok is érdekelnek.
Főállásban szakácsként dolgozol. Hogyan fér bele az ingatlanozás az életedbe?
Napi 9 órát dolgozom hétköznap a konyhán. Emellett házfelújításban vagyunk egy ideje, és a családdal is próbálok időt tölteni. Az ingatlanos papírmunkát általában este kilenc után kezdem: internetes információgyűjtés, alaprajzok, képkidolgozás, szövegírás, van hogy fél egykor töltöm fel az ingatlanokat, és hajnali öt-hatkor indul megint a nap. Az akarat megvan.
Másfél éve jöttél a céghez. Volt olyan pont, amikor azt gondoltad, hogy ez nem fog működni?
Igen, tavaly nyáron. Van egy családi vállalkozásunk is, ribizlit termesztünk, és akkor egyszerre volt a napi munkám, a házfelújítás, a ribizli szüret, a gyerekek meg az ingatlanozás. Ez már nagyon sűrű volt. De aztán jött a szeptember amikor eljutottam a Józsi által tartott személyes kurzusra Siófokon, az megint feltöltött. Sokat számít az is, hogy ti mindig hívtok, mindig van valaki – Zoli, te vagy Robi –, aki figyel ránk.
Hogyan látod magad egy-két év múlva?
Már csak ingatlanozással foglalkozom, több időm van a családra, és egy kicsit a nyugalomra is. A szakácsmunkát teljesen ki kell venni az egyenletből, ez szigorúan szerepel a tervben. Ami előny lehet nekem ebben a szakmában, hogy kezdem átlátni a felújítások folyamatát, ezt a tudást szeretném hasznosítani a munkámban.
Attila ingatlan portfólióját itt találjátok: https://varos.hu/munkatarsak/vasi-attila
Szólj hozzá
Az e-mail címed nem lesz nyilvános. A kötelező mezőket * jellel jelöltük


